Gentoo Logo

Zrzuty ekranu Gentoo Linux

1.  Oto i one... kliknij na obrazek, aby powiększyć!

Zastrzeżenie

Zrzuty ekranowe na tej stronie są dostarczane przez różnych użytkowników Gentoo. Informacje o użytych tematach, tapetach itp. nie są u nas dostępne. Aby uzyskać więcej informacji, należy skontaktować się z autorem zrzutu ekranowego (jeśli można go odnaleźć).

Można szukać autora na naszym kanale #gentoo w sieci irc.freenode.net lub poprzez forum gentoo.

(Niemal) standardowy GNOME

Zrzut wykonany przez Bartka jest jednym ze zwyciezców Konkursu Zrzutów Gentoo. Bartek osiągnął poniższy efekt łącząc iluzję trójwymiarowej tapety z odpowiednim układem ładnych ikon. Jest to dobry przykład na to, jak domyślny temat graficzny może zostać wykorzystany do stworzenia pięknego zrzutu ekranowego.

Elegancki czarny menedżer okien

Drugim zwycięzcą Konkursu jest Mikołaj aka mklimek, który jak dotąd korzysta ze środowiska KDE i nie zamierza tego zmieniać. Na jego ekskluzywnym zrzucie widzimi pewne narzędzia pochodzące z KDE oraz ikony, których wygląd kojarzyć się może raczej ze środowiskiem GNOME.

Kosmiczna podróż

Zrzut wykonany przez Roberta stanowi demonstrację niesamowitego wykorzystania odcieni koloru niebieskiego. Wyłączając program cairo-clock, Robert w swoim środowisku KDE wykorzystuje (jak możemy zauważyć) wyłącznie aplikacje oparte o QT, jak Kopete, Konsole, czy amaroK. Robert dba także o wygląd programu irssi, jego temat kolorów jest zdominowany przez odcienie zieleni.

Jeszcze bardziej gentoonerskie środowisko

Poniżej znajduje się prawdopodobnie najbardziej "gentoonerski" zrzut jaki kiedykolwiek został tu opublikowany. Aleksander korzysta ze śwodowiska GNOME, które nie tylko ładnie wygląda lecz także pasuje do stacji roboczej Gentoo.

Zemerguj to!

Jak możemy zauważyć Massimiliano ma zamiar zainstalować program media-video/dvdauthor w swoim systemie ze środowiskiem KDE.

Piękno minimalizmu

Kolejny ładny zrzut pochodzący od Bartka. Widzimy tutaj menedżera okien fluxbox ze stylem Bartka "dark theme", cokolwiek ta nazwa miałaby oznaczać. Ukryte piękno tego zrzutu ekranowego tkwi w połączeniu tematu graficznego programu audacious z tematem fluxboksa i tapetą.

To co domyślne też może być piękne

Człowiek, którego znamy jako Purple (nie wiemy czy jest to jego pseudonim, czy też prawdziwe imię), przysłał zrzut prezentujące środowisko KDE z uruchomionym emulatorem terminala yakuake w czasie synchronizacji drzewa Portage i programem conky. To wszystko skomponowane z przyzwoitą tapetą czyni zrzut nieprzeciętnym.

Darkclown Coronado

Darkclown (nie pytajcie) nadesłał swój zrzut prezentujący inspirowane Vistą ikony wykonane przez sakiego i tapetę z kołami zębatymi, którą stworzył ChristianNickel. Darkclown korzysta ze środowiska KDE z tematem Plastik i stylem keramik. Widzimy także wtyczki do programu karamba: liquid, weather i cynapses aero.

Scott S Short

Scott w swoim systemie korzysta z kernela 2.6.14-gentoo-r2 oraz środowiska Gnome 2.12 z tematem graficznym Milk 2.0. Wszystkie ikony zostały zaczerpnięte ze strony internetowej Gentoo.

Richard Head

Richard jest jednym z wielu użytkowników Gentoo, którry są pod wrażeniem elastyczności tego systemu. Określa on swój zrzut ekranowy jako "całkiem fajny". Widzimy na nim odtwarzacz mp3, informacje o systemie, przezroczyste terminale i menu oraz wynik skanowania portów wyświetlany przez program root-tail.Drukuj

Zaktualizowano 7 września 2007

Oryginalna wersja tego dokumentu została po raz ostatni zaktualizowana 13 września 2012. Jeśli chcesz pomóc w aktualizacji tego dokumentu do najnowszej wersji, skontaktuj się z Łukaszem Damentko, koordynatorem polskiego projektu tłumaczeń dokumentacji Gentoo.

Podsumowanie: Zrzuty ekranowe z Gentoo Linux w akcji

Daniel Robbins
Dawny Główny Architekt

Sven Vermeulen
Autor

Sergey Kuleshov
Autor

Waldemar Korłub
Tłumaczenie

Donate to support our development efforts.

Copyright 2001-2015 Gentoo Foundation, Inc. Questions, Comments? Contact us.