Gentoo Logo
Gentoo Spaceship

Get Started
Gentoo Handbook
Downloads

News
Security Announcements
Calendar
Infrastructure Status

Documentation
Gentoo Handbook
Featured Documentation
IBM dW/Intel article archive

Get Gentoo
Downloads
Mirrors

Community
Discussion Forums
IRC Channels
Mailing Lists
Report Issues
Planet (Blogs)
Online Package Database
Wiki
Contact Us
Sponsors

Get Involved
Report Issues
Help Wanted
Help maintaining packages
Discussion Forums
IRC Channels
Mailing Lists
Become a Developer
Offer Resources
Enhancement Proposals (GLEPs)
Source Repositories
Developer's Manual

Other
Developer List
Developer Map
Gentoo Stores
Projects

About
About Gentoo
Philosophy
Social Contract
Name and Logo Guidelines
Logos and themes
Screenshots
1.  Sponsorzy Gentoo

Fundacja Gentoo pragnie podziękować następującym firmom i organizacjom, które wspierają jej rozwój swoimi usługami oraz wyposażeniem, i pozwalają rozwijać system operacyjny Gentoo Linux. Bez ich pomocy, nie bylibyśmy w stanie stworzyć Gentoo, dziękujemy.

Oregon State University

Oregon State University
OSU Open Source Lab

Oregon State University znajduje się w pięknym mieście Corvallis w stanie Oregon. Laboratorium Open Source jest lokalnym ośrodkiem rozwijania i udostępniania usług dla społeczności Open Source.

Oregon State University dostarcza wielu usług dla Gentoo. Nasz główny serwer korzysta z łącz i serwerów Uniwersytetu na których są zamieszczane wydania Gentoo.

Indiana University

Indiana University

Indiana University powstał w 1820 roku w mieście Bloomington. Od tamtego czasu Uniwersytet został bardzo rozwinięty, posiada osiem kampusów w całej Indianie, rekrutuje co roku 100,000 studentów i wykształcił już ponad 460,000 absolwentów. Indiana University oferuje 116 akademików które znajdują się w rankingu 20 najlepszych w kraju.

Indiana University zapewnia zaplecze techniczne w postaci serwerów, a także udostępnia łącza dla serwerów lustrzanych portage.

NVIDIA

NVIDIA

Korporacja NVIDIA (notowana w indeksie Nasdaq jako: NVDA) jest rynkowym liderem w produkcji kart graficznych. Produkuje sprzęt do profesjonalnych zastosowań, stacji roboczych, komputerów domowych, laptopów i palmtopów. Jej procesory graficzne i komunikacyjne posiadają duży rynek odbiorców i są wytwarzane dla wielu platform, włączając w to komputery PC, profesjonalne stacje graficzne, systemy cyfrowego zarządzania treścią, systemy wojskowej nawigacji oraz konsole do gier.

NVIDIA dostarcza Fundacji Gentoo licznych komputerów rozwojowych AMD i kart graficznych by wspomóc rozwój Gentoo na platformach Athlon XP i Athlon64.

UltraDNS

UltraDNS

UltraDNS dostarcza zaawansowane, inteligentne i skalowalne usługi, które znacząco zwiększają wydajność i niezawodność krytycznych aplikacji sieciowych wymieniających dane.

UltraDNS dostarcza usługi DNS dla Fundacji Gentoo, włączając w to zaawansowane funkcje takie jak: Directional DNS, który służy do zapewnienia równomiernego obciążenia usługi DNS dla naszej puli serwerów rsync.gentoo.org i SiteBacker zapewniający monitorowanie ich stanu.

Global Netoptex, Inc.

Global Netoptex, Inc.

GNi jest przodującym dostawcą usług zarządzanych przez klienta, które rozwijają infrastrukturę informatyczną oraz znacząco redukują koszty utrzymania. Firma zapewnia ekspertów, zasoby i rozwiązania by sprostać indywidualnym wymaganiom klienta.

Bytemark Hosting

Bytemark Hosting

Bytemark Hosting dostarcza nam serwery oraz usługi, które potrzebne są do prowadzenia sieci serwerów lustrzanych. Firma ta jest głównym graczem na rynku firm dostarczających usług internetowe (ISP) w Wielkiej Brytanii oraz dostarcza potężnych, skalowalnych i dostępnych usług hostingowych z mnóstwem dodatków dla zaawansowanych użytkowników jako standard. Używają Gentoo Linux w swojej sieci, aby dostarczyć elastyczne rozwiązania dla trudnych problemów, takich jak przygotowanie środowiska awaryjnego dla dedykowanych hostów.

Hyves.net

Hyves.net

Hyves dostarcza dla Gentoo Linux serwery oraz usługi hostingowe dla serwera Bugzilli. Jest to europejska sieć społecznościowa, która posiada ponad 1800 serwerów z zainstalowanym systemem Gentoo.

SevenL Networks

SevenL.net

Firma SevenL Networks Inc. jest światowym liderem dostarczającym takie usługi jak zarządzalny hosting, serwery dedykowane, VPS czy rozwiązania do centr danych. SevenL sponsoruje serwery dedykowane dla Gentoo Linux od roku 2004. Dodatkowo sponsorują oni również serwery dedykowane dla CentOS, Linux Mint, Arch Linux oraz dla kilku innych projektów ruchu open source, dla których tego typu wsparcie jest niezbędne do odniesienia sukcesu.

Online Kredit Index

Online Kredit Index

Online Kredit Index jest firmą dostarczającą rozwiązanie finansowe na terenie Niemiec. Postępując zgodnie z własnym sercem i osobistym kredo pracują w pocie czoła zabezpieczając wolność projektów Open Source dla wszystkich użytkowników. Firma ta docenia wartość Gentoo i rozumie potrzebę wspierania zarówno deweloperów jak i infrastruktury.

WebHosting.UK.com

WebHosting.UK.com

Założona w 2001 WebHosting UK oferuje tanie i dostępne serwery dedykowane Gentoo Linux w Wielkiej Brytanii. Webhosting UK dostarcza również w pełni zarządzalne usługi hostingu współdzielonego, konta typu reseller, półdedykowane serwer oraz Wirtualne Prywatne Serwer ze wszystkimi ważnymi dodatkami takimi jak pomoc techniczna 24x7x365 oraz z gwarantowanym czasem uptime na poziomie 99,95% jako standard.

Genesi

Genesi

Genesi jest głównym dostawcą produktów bazujących na architekturze Freescale i IBM PowerPC. komputer PegasosPPC MicroATX został zaprojektowany by elastyczność i skuteczność PowerPC przenieść do komputerów biurowych oraz na low-endowe serwery i rozszerzający się rynek tanich komputerów. Początkowo Open Desktop Workstation będzie rozpowszechniany z preinstalowanym systemem Gentoo Linux w wersji 2004.3.

Genesi dostarczył wiele bazujących na procesorze PowerPC komputerów Open Desktop Workstations dla Fundacji Gentoo. By poznać szczegóły związane z firmą Genesi oraz jej wsparciem dla ruchu Open Source proszę odwiedzić: www.PPCZone.org

DataRescue

DataRescue logo

DataRescue jest twórcą programu: IDA Pro Disassembler & Debugger, które są niezbędnymi narzędziami do odnajdywania błędów bezpieczeństwa w aplikacjach, oraz niebezpiecznych części kodu. Firma DataRescue korzysta z systemu Gentoo Linux w swoich serwerach zewnętrznych oraz w głównym serwerze wewnętrznym.

DataRescue przekazała oprogramowanie dla Gentoo Audit Team.

University of Virginia

University of Viriginia Logo

University of Virginia posiada komputery o architekturze Alpha. Udostępinł je dla programistów Gentoo/Alpha by mogli tworzyć nowe wydania Gentoo oraz poprawiać już istniejące. Do zadań, które są wykonywane na tych komputerach należy: testowanie słów kluczowych i odnajdywanie luk bezpieczeństwa.

HP

HP OpenSource Logo

HP jest dystrybutorem technologii komputerowych dla klientów indywidualnych, małego biznesu i międzynarodowych przedsiębiorstw. HP posiada ponad 200 produktów, które oferuje z otwartym kodem źródłowym. Firma codziennie wnosi swój wkład w setki projektów open source, poczynając od komputerów klienckich, a na centrach przetwarzania danych kończąc. Aby uzyskać więcej informacji o zaangażowaniu HP w rozwój open source, polecamy zajrzeć na: http://opensource.hp.com/

HP dostarcza fundacji Gentoo środków oraz użycza komputerów opartych na procesorach Alpha i IA64.

Wydział Fizyki - Uniwerstytet w Trieście

Department of Physics - University of Trieste

Wydział Fizyki Uniwersytetu w Trieście dostarcza nam wielu usług związanych z infrastrukturą. Na przykład to tam znajdują się serwery naszych list mailingowych od kilku już lat.

Inverse Path

Inverse Path Ltd.

Inverse Path Ltd. to międzynarodowa firma consultingowa zajmująca się bezpieczeństwem sieci i infrastruktury specjalizująca się w rozwiązaniach opartych na otwartym oprogramowaniu. Poza ogólną pomocą zapewnia Gentoo szkolenia dla deweloperów oraz okazję przetestowania naszych rozwiązań w środowiskach produkcyjnych.

Jedną z usług jakie zapewniał nam Inverse Path był serwer VOIP dla naszych deweloperów.

Cloanto

Cloanto dostarczyło nam Amiga Forever CD, aby ułatwić nam pracę nad oprogramowaniem, które umożliwia emulację Amigi w Gentoo.

rsync oraz serwerów lustrzanych

Gentoo Linux w dużej mierze zależy od funkcjonowania globalnej sieci serwerów rsync oraz serwerów lustrzanych, na których znajdują się uaktualnienia drzewa portage, nowe wersje programów oraz najnowsze wydania Gentoo. Niektóre serwery lustrzane są dostarczane przez osoby prywatne, a inne przez firmy. Pełna lista naszych serwerów lustrzanych znajduje się na tej stronie.

Inni Sponsorzy

Wiele innych firm i organizacji dostarcza usług i zapewnia wsparcie dla Fundacji Gentoo, ale pragną pozostać anonimowi. Chcielibyśmy podziękować im za pomoc.Zaktualizowano 2 kwietnia 2009

Oryginalna wersja tego dokumentu została po raz ostatni zaktualizowana 1 lutego 2014. Jeśli chcesz pomóc w aktualizacji tego dokumentu do najnowszej wersji, skontaktuj się z Łukaszem Damentko, koordynatorem polskiego projektu tłumaczeń dokumentacji Gentoo.

Podsumowanie: Sponsorzy Gentoo.

Donate to support our development efforts.

Copyright 2001-2015 Gentoo Foundation, Inc. Questions, Comments? Contact us.