Gentoo Logo
Gentoo Spaceship

Get Started
Gentoo Handbook
Downloads

News
Security Announcements
Calendar
Infrastructure Status

Documentation
Gentoo Handbook
Featured Documentation
IBM dW/Intel article archive

Get Gentoo
Downloads
Mirrors

Community
Discussion Forums
IRC Channels
Mailing Lists
Report Issues
Planet (Blogs)
Online Package Database
Wiki
Contact Us
Sponsors

Get Involved
Report Issues
Help Wanted
Help maintaining packages
Discussion Forums
IRC Channels
Mailing Lists
Become a Developer
Offer Resources
Enhancement Proposals (GLEPs)
Source Repositories
Developer's Manual

Other
Developer List
Developer Map
Gentoo Stores
Projects

About
About Gentoo
Philosophy
Social Contract
Name and Logo Guidelines
Logos and themes
Screenshots
1.  Centrum dokumentacji Gentoo

Dostępne języki

Dokumentacja dostępna jest w następujących językach:

Angielskim | Chińskim uproszczonym | Czeskim | Francuskim | Hipszańskim | Japońskim | Niemieckim | Polskim | Włoskim |

Wprowadzenie

Witamy w centrum dokumentacji Gentoo. Całość dokumentacji jest rozprowadzana na zasadach otwartej licencji Creative Commons - Attribution/Share Alike. Wszystkie dokumenty są również dostępne w formie gotowej do druku. Aby obejrzeć wybrany dokument w tym trybie, należy otworzyć go z parametrem ?style=printable lub kliknąć znajdujący się w prawym górnym rogu każdej strony odnośnik "Drukuj".

Wszystkie błędy i uwagi dotyczące dokumentacji należy zgłaszać do naszego systemu raportowania błędów zgłaszając dokument w jednej z kategorii "Documentation" lub "Doc Other". Wszystkie te raporty trafią do osób zajmujących się dokumentacją.

Repozytorium dokumentacji

Dokumentacja jest podzielona na kategorie, które można rozwinąć w szczegółową listę. Można także skorzystać ze skróconej listy dokumentów oraz pełnej listy wszystkich tekstów wraz z opisami.

2.  Instalacja Gentoo Linux

Opisy instalacji

Podręcznik Gentoo: Podręcznik Gentoo to opis podstawowych aspektów pracy z systemem Gentoo Linux. Ta jego wersja zawiera wszystkie informacje niezbędne do zainstalowania Gentoo przy użyciu połączenia z Internetem oraz rozdziały dotyczące podstaw pracy z systemem oraz z drzewem Portage.

Podręcznik instalacji Gentoo 2008.0 bez dostępu do sieci: Podręcznik instalacji Gentoo 2008.0 bez dostępu do sieci to opis podstawowych aspektów pracy z systemem Gentoo Linux. Ta jego wersja zawiera wszystkie informacje niezbędne do zainstalowania Gentoo bez połączenia z Internetem oraz rozdziały dotyczące podstaw pracy z systemem oraz z drzewem Portage.

Szybka instalacja Gentoo: Skrócony opis instalacji Gentoo. Pozwala na szybką instalację systemu ze stage3 i jest przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników.

Szybka instalacja Gentoo z obsługą programowego Raid i LVM2: Skrócony opis instalacji Gentoo z obsługą programowych macierzy dyskowych RAID oraz LVM2. Pozwala na szybką instalację systemu ze stage3 i jest przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników.

Szybka instalacja Gentoo na maszynach Sparc: Skrócony opis instalacji Gentoo na komputerach Sparc. Przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników.

Krótkie wprowadzenie do Gentoo/FreeBSD: Podstawowe informacje o FreeBSD oraz instrukcje instalacji Gentoo/FreeBSD, a także wskazówki dla osób zainteresowanych pomocą w rozwoju tego projektu.

Pozostałe dokumenty

Inne metody instalacji Gentoo: Zbiór alternatywnych metod instalacji Gentoo przeznaczony dla osób, które nie mogą skorzystać z naszych płyt instalacyjnych.

Instalacja LVM2 w Gentoo: Konfiguracja Gentoo z "Logical Volume Manager" w wersji drugiej (LVM2).

Wskazówki dotyczące instalacji Gentoo/x86: Kilka dodatkowych wskazówek mających na celu ułatwić i przyspieszyć proces instalacji Gentoo.

Uaktualnianie Gentoo do wersji 1.4: Opis uaktualniania starych instalacji Gentoo do wersji 1.4.

Aktualizowanie Gentoo: Opis wszystkich zmian w konfiguracji jakich należy dokonać po wyjściu nowego wydania Gentoo Linux.

Migracja na Gentoo Linux 2.6: Ten dokument pomaga podczas migracji z Linuksa 2.4 na Linuksa 2.6, z devfs na udev, z OSS na ALSA i z LVM na LVM2.

Konfiguracja jądra genkernel: Dokładny opis instalacji i konfiguracji jądra za pomocą programu genkernel.

Wymagania sprzętowe dla Gentoo/MIPS Linux: Opis sprzętu jaki jest wymagany dla prawidłowego działania Gentoo na architekturze MIPS.

Zbiór błędów Gruba: Zestawienie rozwiązań dla najczęściej występujących problemów i błędów związanych z używaniem Gruba na Gentoo.

Konfiguracja urządzeń USB w Gentoo Linux: Opis konfiguracji Gentoo do współpracy z różnymi peryferyjnymi urządzeniami podłączanymi przez porty USB.

Instalacja Gentoo Linux przy użyciu USB (LiveUSB): Opis tworzenia dysku instalacyjnego Gentoo Linux na USB lub emulacja Gentoo Linux x86 oraz AMD64 na napędach Flash USB.


¹ Dokumenty, których jeszcze nie przetłumaczonoZaktualizowano 6 marca 2015

Donate to support our development efforts.

Copyright 2001-2015 Gentoo Foundation, Inc. Questions, Comments? Contact us.